ELVEDA

ELVEDA

Elveda adanmışlıklara , aşamadıklarımıza , kumsallara , sevmelere… Sohbetleyiz.com Nedensiz gitmelere, hasretliğe veda… Vedalar gizemlidir, kaybetmektir. Onu aramak, unutmamak sevmektir aslında. Belki kendimizden korkarız , duygularımızdan, apansız kalbimizde filizlenen o küçücük sevgiden. Onu korumaktan o küçücük duygunun ulu bir çınar olmasından korkarız yada onu koruyup yaşatacak gücümüz yoktur. Bu yüzden midir hep zamansız terk edişlerimiz.

                                        Seviyeli Sohbet

Hayattan, sevmekten , bağlanmaktan bu kadar mı korkuyoruz? Yoksa korkularımız delice sevip yalnız kalmak mı? Vedalarımız kendimize mi yoksa karşıdakine mi? Haklısınızdır belki hayatımızın tam ortasına koyduklarımız vedasız çekip gitmedi mi? Kalbimizi yerinden sökercesine , kör kurşunla vurulurcasına , apansız çekip gitmediler mi? Hani o bir  zamanlar dost saydıklarımız, kardeş dediklerimiz, deli gibi sevdiklerimiz, belki en yakınımız babamız annemiz biri bırakmadı mı?

                          O kapanmayan yarayı açıp öylece gitmediler mi? Peki biz bunları biliyorken nasıl oluyor da sevgiden bu kadar korkup elveda diyebiliyoruz? Sordunuz mu hiç kendinize?
Bir de hiç elveda  bile   diyemediklerimiz var… Ölümün bizden zamansız  aldıkları hani… Bizi hep bir parçamız eksik bırakan , o şefkatten , o sevgiden mahrum bırakan…   Düşünsenize bizlere bir dakika elveda  deme şansı verselerdi..

                       Kim bilir o bir dakikaya hangi duyguları, hangi cümleleri sığdırırdık…Bekli hiç konuşmadan sadece sarılıp dua ederdik gitmemesi için. Veda demenin kıymetini o zaman anlar mıydık sizce? Zamanında veda ettiklerimiz tekrar hayatımızda ister miydik? Şimdi şapkamızı önümüze alıp vicdanımızı beraber yoklayalım.
Hayat mı bu kadar acımasızdı yoksa bizler miydik hayatın zorlukları karşısında terk etmeyi , kaçmayı seçtik? Korkularımızdan kaçarken hep çıkmaz sokaklara dalmadık mı?

                 Bataklıktan çıkmak isterken daha çok batmadık mı? Karanlıktan kaçarken kör kuyulara hapsolmadık mı?
Şimdi siz  düşünün elveda derken kimden kaçıyoruz kendimizden mi ? yoksa……
Şimdilik sizler elvEDA…

error: Content is protected !!
Bedava sohbet sohbet siteleri chat siteleri