Tırnak Batması Nedir

Tırnak Batması Nedir

Tırnak Batması Nedir sonuzun cevabı, tırnağın keskin tarafının, tırnağın sonundaki yada yan kısımındaki deriye gömülmesi ile oluşan ve sonucunda oldukça acı veren bir durumdur. Sohbetleyiz.com Acı ve iltihaplanma tırnak kıvrımının deriye battığı noktada olur. Eğer iltihaplanmış tırnak batması tedavi edilmezse dahada ilerler ve cerrahi mudahale gerektirir.

                        Tırnak Batması Nasıl Geçer?

Tırnak batmasını erkenden hissederseniz evde uygulacağınız tedavi yöntemleri, cerrahi müdahaleye gerek kalmadan iyileştirici ve enfeksiyonu önleyici olma konusunda başarılı olabilir.

1. Ayağınızı sıcak suda günde 4 kez bekletin. Ayağınızı bekleteceğişz suya sabun, tuz yada antibakteriyel ilaç eklemenıze gerek yoktur.

2. İltihaplanmış bölge dahil olmak üzere ayağınızı günde 2 defa sabunlu su ile yıkayın. Kalan zamanda ayağınızın kuru ve temiz kalmasına önem verin.

3. Yüksek topuklu ayakkabılar yada dar kalıplı sıkı ayakkabılardan uzak durmaya çalışın. Tırnak batması geçene kadar sandalet terlik yani ayağınızın rahat edeceği şeyler giyin.

4. Deriye batmakta olan tırnağın keskin yerini kaldırmaya çalışın. Sohbetleyiz.com Tırnak ile deri arasında bir parça pamuk sararak sağlam duracak şekilde yerleştirin. Bu zaman süre içersinde ağrı kesici kullanın ve doktora gitmeden acınızı hafifletin.

error: Content is protected !!
Bedava sohbet sohbet siteleri chat siteleri