Sevmekmi Zordur Sevilmekmi Zordur

Sevmekmi Zordur Sevilmekmi Zordur

Sevmekmi Zordur Sevilmekmi Zordur bana göre sevmek daha zordur Sohbetleyiz.com. Seversin karşıdaki kişiden aynı sevgiyi bulamazsın o kişiye karşı yaptığın şeyler boş gelir insana. Sen seversinsin peki birde sevdiğine ulaşamazsan bu sevgi tamamen trajediye döner. Platonik aşık olmak gibi bir hale gelirse eğer kesinlikle sevmek daha zordur. Karşımızdaki insan sevildiğini bilmiyorsa işler dahada karmaşık bir hale gelir.

Sevmenin bedeli kesinlikle çok ağırdır. Sevdiğinle ilgili hayaller kurarsın karşılığını alamazsan hayallerin darma duman olur. Hele birde sevdiğini başkasıyla görürsen yıkım olur. Duygular dağılır helede bazen bütün sevgin saygın nefrete dönüşür. Sevdiğini bir başkasıyla düşünmek bile insanı parçalar. Bazı anlarda da insanın boğazına düğümlenir kelimeler çare bile olamaz, bütün o kelimeleri yutarsın.

                               Sevilmek?

İnsanın sevilmesi kadar güzel bir duygu yoktur. Ona karşı boş olsanız bile yani hiç bir duygu beslemeseniz bile saygıyı kesinlikle hak etmektedir. Çünkü beni seviyor düşüncesiyle sizi sevene saygı göstermeli ki dolaylı yoldan kendimize saygımız olsun. En azından başkasını bile sevseniz sizi sevenin canını yakmamalı, günü gelir bizimde canımızı sevdiklerimiz yakar.

Sevmekmi Zordur Sevilmekmi Zordur…O yapmaz dediklerimiz bize zamanı geldiğinde acıların en büyüğünü tattırır. Ne olursa olsun saygınlık çok önemlidir. İster sev istersen Sevil…..

Seviyorsun eyvallah peki ya sevgini karşındaki kişi hak ediyormu? İşte hayal kırıklığı yaşadığımızda en büyük tesellilerimiz hak etmemiş deyip fırtınayı içimizde sessizce yaşamaktır. Canını verecek kadar seversin uğruna dünyaları yıkacağını düşünürsün öyle birşey yaparki sevdiğin bütün sevgini nefrete dönüştürürsün.

evmekmi Zor Sevilmekmi Zor

Kırık bir kalbin en büyük ilacıdır zaman. Kırık kalbimi bir çok kez yara bandı ile onarmaya çalıştım. Hiç kimse sevdiğimin yerini doldurmuyor. Bezen kendime çok kez sordum ne buldum ben bunda diye? Belki de söylemeye çalıştığımı hep o önce söylediği için belkide beni çok iyi tanıdığı içindir. Bu kadar beni tanıyan sevdiğim nasıl acı çekeceğimi bilmezmi? Bildiği için belkide bu kadar acıyı yaşatıyordur…….

Sevmekmi Zordur Sevilmekmi Zordur saygını yitirmedikten sonra ikiside güzel bir duygudur. Yaşamayı bilmek gerekir o duyguları. Bazen kendi kendimize sıkça söylüyoruz. ALLAH (cc) onu hayatımızdan çıkardıysa belikide hakkımızda en hayırlısı bu olduğu içindir. Aradan yıllar günler geçtiğinde ya onunla karşılaşırsak?

Seviğimiz farklı kolda biz ise farklı bir yol çizmişiz. Göz göze gelmekten kaçmak belkide en mantıklısı olurdu. Gözlerimin içindeki pişmanlık duygusunu hiç bir zaman göstermemeli… Karşılaştığımda bakamadım gözlerine…! İçimde fırtınalar koptu. Eski yaşanmışlıkları hatırladım. Gözlerim doldu. Biliyordum oda aynı duyguyu yaşıyordu. Belkide hakkımızda en hayırlısı buydu.

Sevilmeyi en çok hakkeden oydu. Sevgim nefretle karışık saçma sapan bir hale geldi. Fakat insan sevdiğinin saçının tenine zarar gelmesini istemez. Yapılması gereken mutluluk dileklerimin yerini bulması. Hak etti sevdiğim her mutluğu yaşamayı hak etti. Bu akşam duygularımın tercümanı olarak bir akrostiş şiir yazmamak hata olur diye düşünüyorum.

E fkarlıdır her zaman ağzında sigara, elde kadeh…

r üzgarli bir günde şemsiye açmak kadarfarksız duygular

k ahreder bazen insanı.. Bezende öyle sevindirir ki

a lışırsın zamanla bu tutarsızlığa, belkide

n e yaparsan yap kopamazsın bu belirsizlikten

S ohbetleyiz.com ‘un göz bebeğidir o……

error: Content is protected !!
Bedava sohbet sohbet siteleri chat siteleri