Hayatı Yaşamayı Sevmek

bedava Sohbet ortamı

Hayatı Yaşamayı Sevmek için önce insan kendini sevmelidir. Kendini sevmeyen insan nasıl olurki hayatı yaşamayı sevsin. Kendine saygısı olmayan insanın başkasınada saygısı olmaz. Yaşadığın hayat ne tür olursa olsun belkide kendi yaşamımızı seçemeye biliriz. Fakay kendi yaşantılarımızı şekillendirebiliriz.

Hayatin cilvesi şurasi kesin ki; düşüncelerimizin duygularımızın ve yaşamak istediklerimizin tam karşılığı yok hayatta ve bu bizi hem hayatta tutuyor hemde ihtiyacımız olduğu anda ellerimize bırakıyor. Hayat aslında bize hep gülüyür. Fakat bazen iyimser bazen ise tebessüm atıyor. Sohbetleyiz.com Hayatın bu mimiklerine kendi seçimlerimizle yön verebilmek bizim ellerimizdedir.

Peki Hayat bize neyi öğretir? Hayat bize direnmeyi aslında kimseye güvenmemeyi öğretir. Kalabaliğin güzelliğini, yanlızlığın gücünü, insanın gücünü keşfetmenin en büyük gücünün olduğunu. Her keze hiç kimse olarak bakabilme, yani ihtimalleri. Aslında hayat bize en çokta her şeyin mümkün olduğunu öğretir. Kimi zaman zorluklarla mücadele etmeyi kimi zaman sevmenin sevilmenin mutluluğı ile sınar bizi hayat.

Yaşadığımız şu sınama dünyamızda derdi veren cenab-ı ALLAH(cc) hiç şühesiz ki dermanınıda verecektir. Kazanılan bir çok şey bir anda elimizden alınabilir. Yaşadığımız hayat bir anda değişebilir. Şühesiz ki hayat şartlarımız ve yaşantılarımız ne olursa olsun yaradanımıza şükür etmeliyiz ve hayatın bir sınama dünyası olduğunu kesinlikle unutmamalıyız. Dua etmenin kaderimize ve hayatımıza yön verdiğini unutmayalım.

Hayatı Yaşamayı Sevmek için hayatımızın her daim günlük güneşlik olması gerekmiyor. Hayata hep sevgi dolu ve iyi niyetle bakmalıyız. İslam dini sevgi ve hoş görü dini olduğunu aklımızdan çıkarmamalıyız.

 

error: Content is protected !!
Bedava sohbet sohbet siteleri chat siteleri