Gidenemi Zor Kalanamı Zor?

Gidenemi Zor Kalanamı Zor

Gidenemi Zor Kalanamı Zor? Giden gitmeye belkide mecburdur. Hayat belkide Sevdiği gitmesi için belkide çok zorlamıştır. Giden kurulu düzenini asla bozmak istemez. Fakat gitmemek için nekadar mücadele ettiğini iyi analiz etmesi gerekmektedir. Gitmek sevdiğini terk etmek anlamına gelebilir. Peki ya kalan gidenin gitmemesi için ne yapıyor?

Gitmek zorundadır sevdiğini terk etmek zorundadır hayata yeni bir sayfa açmak zorundadır. Peki ya hayat mücadelesine hazırmımıdır? Çekip gitmek çözüm gibi görünsede giden hayat boyu hatıraların yaşanmışlıkların anısı altında ezilecektir. Mücadeleden kaçmıştır, yenilgiyi kabul etmiştir. Yep yeni bir hayatın ona neler getireceğini kesinlikle düşünmesi gerekir. Giden kaçarak kurtulduğunu sanar fakat hatıralar bırakmaz peşini. Gitmiştir gittiği içinde korkaktır. Gitmek zorunda bile olsa gitmemelidir.

Gidenemi Zor Kalanamı Zor? Kalan peki ne düşünür. Terk edilmişlik acı hüzün hatırıların yıkıntılar altında çıkarıp çıkarıp kendini mutlu etmeye çalışmaktır belkide. Kalan için bütün hatıralar bütün yaşanmışlıklar aslında boştur. Tek kalmıştır belkide terk edilmiştir. Eskileri düşünmek sadece üzecektir. Kalan anılarıyla, hatıralarıyla baş başa bırakılmıştır.

Kalan hayat mücadelesini kaldığı yerden vermek zorundadır. Yaşanmışlıklar yok sayılamaz fakat insan kendi kaderini yaşamak zorundadır.

error: Content is protected !!
Bedava sohbet sohbet siteleri chat siteleri